Inflatable Tropical Obstacle Course for Home
Bring the thrill of an obstacle course to your backyard with this tropical, ocean-themed inflatable. Perfect for family fun or training, it delivers Sky Zone excitement right at home.
| Specification | Details |
|---|---|
| Size (L x W x H) | 12 x 3 x 5 m / 40 x 10 x 16 ft |
| Weight | 180 kg |
| Brand | Blue Inflatable |
| Material | 0.55mm PVC Tarpaulin (Export Standard) |
| Blower | CE (220V-240V), UL (110V-120V), CCC Certified |
| Certificates | EN71, CE, UL, EN15960, BV, CCC |
| Warranty | 2 Years & Lifelong Service |
| Logo Printing | Free |
| Payment Methods | PayPal, Credit Card |
| Workmanship | Double Stitching, Triple Welding, Reinforced Joints |
| Printing Options | Digital, Silk, Hand |
| Shipping | By Sea, Air, or Express |


Reviews
There are no reviews yet.