Backyard Blast Inflatable Water Slide & Play Pool
Turn your backyard into a summer splash zone with this inflatable water slide and play pool. Perfect for kids’ parties and family fun, it’s built for safe, unforgettable memories at home.
| Product Name | Backyard Blast Inflatable Water Slide & Play Pool |
|---|---|
| Size (L x W x H) | 9 x 3 x 6.7 m / 30 x 10 x 22 ft |
| Weight | 154 kg |
| Material | 0.55mm PVC + 0.6mm PVC |
| Color | As pictured |
| Certification | CE / EN71 / EN14960 / SGS |
| Logo Printing | Free |
| Shipping | Free worldwide |
| Warranty | 2-year quality guarantee & free repair kit |


Reviews
There are no reviews yet.