Colorful Double Slide Inflatable Bouncer
Bring vibrant excitement to any event with the Colorful Double Slide Inflatable Bouncer. Featuring a dynamic Ferris wheel design, dual slides, and a spacious bounce area, this inflatable is perfect for parties and family gatherings. Enjoy hours of safe, active fun for kids and families alike!
| Feature | Details |
|---|---|
| Product Name | Colorful Double Slide Inflatable Bouncer |
| Material | 0.55mm PVC Tarpaulin |
| Size (L x W x H) | 8 x 4 x 6 m / 26 x 13 x 20 ft |
| Weight | 160 kg |
| Color | As pictured |
| Warranty | 2 years |
| Minimum Order | 1 Piece |
| OEM | Available (custom color, number, logo, etc.) |
| Certifications | CE, EN71, EN14960, SGS |
| Accessories | Repair kits |
| Construction | Machine sewn & heat sealed |
| Packaging | PVC tarpaulin bag (slide), carton (pump) |
| Delivery | Express, air, or sea |
| Payment Terms | PayPal, Credit Card |











Reviews
There are no reviews yet.