Commercial Inflatable Obstacle Course – Water & Backyard Fun
Bring excitement to any event with this durable inflatable obstacle course. Perfect for backyard activities, water-themed parties, or commercial playgrounds. Built to the highest safety and quality standards for endless active fun.
| Product Name | Commercial Inflatable Obstacle Course |
|---|---|
| Size (L x W x H) | 20 x 3.15 m / 64 x 10.5 ft |
| Weight | 315 kg |
| Brand | Blue Inflatable |
| Material | 0.55mm PVC Tarpaulin (Export Standard) |
| Blower | CE, UL, CCC Certified (CE: 220–240V, UL: 110–120V) |
| Certificates | EN71, CE, UL, EN15960, BV, CCC |
| Warranty | 2 Years & Lifelong Service |
| Logo Printing | Free |
| Payment Methods | PayPal, Credit Card |
| Workmanship | Double Stitching, Triple Welding, Reinforced Joints |
| Printing | Digital, Silk, Hand Printing |
| Shipping | Sea, Air, Express |


Reviews
There are no reviews yet.