Commercial Indoor-Outdoor Inflatable Waterslide with Splash Pool
Bring excitement to any event with this commercial-grade inflatable waterslide, designed for both indoor and outdoor use. Enjoy wet or dry sliding and a spacious splash pool—perfect for kids and adults. Durable construction ensures hours of safe, splashy fun for parties and gatherings.
| Feature | Details |
|---|---|
| Product Name | Commercial Indoor-Outdoor Inflatable Waterslide with Splash Pool |
| Material | 0.55mm PVC Tarpaulin |
| Size (LxWxH) | 8 x 3 x 5.2 m |
| Weight | 120 kg |
| Color | As pictured |
| Warranty | 2 Years |
| Minimum Order | 1 Piece |
| OEM | Available (custom colors, numbers, logos) |
| Certification | CE, EN71, EN14960, SGS |
| Accessories | Repair Kits |
| Construction | Machine Sewn & Heat Sealed |
| Packaging | PVC Tarpaulin Bag (slide), Carton (pump) |
| Delivery Options | Express, Air, Sea |
| Payment | PayPal, Credit Card |







Reviews
There are no reviews yet.