Commercial Inflatable Surf Board Water Slide with Pool
Experience ultimate water fun with our Commercial Inflatable Surf Board Water Slide! Perfect for large events, parties, or water parks, this giant moonwalk slide features a thrilling surf design and leads into a spacious inflatable pool. Built from durable 0.55mm PVC tarpaulin, it’s easy to set up and promises lasting excitement for all ages.
| Specification | Details |
|---|---|
| Product Name | Commercial Inflatable Surf Board Water Slide with Pool |
| Material | 0.55mm PVC tarpaulin |
| Size (L x W x H) | 13 x 5 x 8 m |
| Weight | 371 kg |
| Color | As pictured |
| Warranty | 2 years |
| Minimum Order | 1 piece |
| OEM | Available (custom color, number, logo, etc.) |
| Certification | CE/EN71/EN14960/SGS |
| Accessories | Repair kits |
| Construction | Machine sewn & heat sealed |
| Packaging | PVC tarpaulin bag (slide), carton (pump) |
| Delivery | Express, air, or sea |
| Payment | PayPal, Credit Card |









Reviews
There are no reviews yet.