Large Commercial Single Lane Inflatable Waterslide
Bring excitement to your next event with this blue and white inflatable waterslide. Featuring a single lane slide, jumping castle, and spacious swimming pool, it’s designed for hours of fun and built for lasting durability. Perfect for large gatherings, kids, and families.
| Feature | Specification |
|---|---|
| Material | 0.55mm PVC tarpaulin |
| Dimensions (L x W x H) | 9 x 5 m |
| Weight | 225 kg |
| Color | Blue & White (as pictured) |
| Warranty | 2 years |
| Minimum Order | 1 Piece |
| OEM Options | Available (custom color, number, logo) |
| Certifications | CE, EN71, EN14960, SGS |
| Included Accessories | Repair kits |
| Construction | Machine-sewn & Heat-sealed |
| Packaging | PVC tarpaulin bag (slide), Carton (pump) |
| Delivery Options | Express, Air, or Sea |
| Payment Methods | PayPal, Credit Card |










Reviews
There are no reviews yet.