Blow Up Shark Water Slide & Splash Pool
Turn your backyard into a summer oasis with the Blow Up Shark Water Slide & Splash Pool. Featuring a large inflatable waterslide and slip-and-slide design, this play center offers hours of active outdoor fun for kids at parties and family gatherings. Easy to set up and built from durable 0.55mm PVC tarpaulin, it’s designed for long-lasting enjoyment and safe play all season long.
| Feature | Details |
|---|---|
| Product Name | Blow Up Shark Water Slide & Splash Pool |
| Material | 0.55mm PVC tarpaulin |
| Size (LxWxH) | 11x4x6m / 36x13x20ft |
| Weight | 251 kg |
| Color | As pictured |
| Warranty | 2 years |
| Minimum Order | 1 piece |
| OEM Options | Available (custom color, number, logo, etc.) |
| Certifications | CE, EN71, EN14960, SGS |
| Included Accessories | Repair kits |
| Construction | Machine sewn & heat sealed |
| Packaging | PVC tarpaulin bag for slide, carton for pump |
| Delivery | Express (FedEx, UPS, DHL, TNT), air, or sea |
| Payment Terms | PayPal, Credit Card |







Reviews
There are no reviews yet.