Inflatable Titanic Dual Lane Waterslide with Splash Pool
Bring excitement to your backyard with the Inflatable Titanic Waterslide. Featuring dual racing lanes, a center climbing wall, and a refreshing splash pool, this durable water slide is perfect for unforgettable summer fun. Crafted from high-quality PVC tarpaulin for lasting performance and safety.
| Feature | Details |
|---|---|
| Material | 0.55mm PVC tarpaulin |
| Size (L x W x H) | 9 x 4 x 5.5 m |
| Weight | 205 kg |
| Color | As pictured |
| Warranty | 2 years |
| Minimum Order | 1 piece |
| OEM | Available (custom color, number, logo, etc.) |
| Certifications | CE, EN71, EN14960, SGS |
| Accessories | Repair kits included |
| Construction | Machine sewn & heat sealed |
| Packaging | PVC tarpaulin bag (slide), carton (pump) |
| Delivery | Express, air, or sea |
| Payment | PayPal, Credit Card |









Reviews
There are no reviews yet.