Backyard Blast Inflatable Lake Waterslide
Bring excitement to your lake or backyard gatherings with the Backyard Blast Inflatable Lake Waterslide. Its extra-large and tall design delivers thrilling rides for all ages, promising endless summer fun. Easy to set up and built for safety, it’s the perfect way to make a splash at your next event.
| Product Name | Backyard Blast Inflatable Lake Waterslide |
|---|---|
| Size (L x W x H) | 8 x 4 x 5 m (26 x 13 x 16 ft) |
| Weight | 182 kg |
| Material | 0.55 mm PVC + 0.6 mm PVC |
| Color | As shown in pictures |
| Certification | CE/EN71/EN15960/SGS |
| Logo Printing | Free |
| Shipping Cost | Free worldwide shipping |
| Warranty | 2-year quality guarantee & free repair kit |


Reviews
There are no reviews yet.