Commercial Waterproof Inflatable Long Water Slide
Transform your backyard into a summer oasis with this durable, easy-to-set-up inflatable water slide. Designed for all ages, it delivers hours of safe and refreshing fun at any outdoor event.
| Feature | Details |
|---|---|
| Product Size (LxWxH) | 15 x 4.1 x 6 m (50 x 13 x 20 ft) |
| Weight | 308 kg |
| Brand | Blue Inflatable |
| Material | 0.55mm PVC Tarpaulines |
| Blower Certification | CE, UL, CCC (220v-240v / 110v-120v) |
| Product Certificate | EN71, CE, UL, EN15960, BV, CCC |
| Warranty | 2 years & lifelong support |
| Logo Printing | Customizable |
| OEM/ODM | Available |
| Payment Terms | PayPal, Credit Card |
| Workmanship | Double stitching, triple welding, reinforced joints |







Reviews
There are no reviews yet.